WARSZTATY: OTULONE LASEM 17-19. MAJA 2024

Leśne Medytacje:

W poszukiwaniu własnego drzewa

Sylwoterapia (drzewolecznictwo, drzewoterapia, dendroterapia) to czerpanie korzyści z przebywania w otoczeniu drzew. Do jej praktyk należą spacery, fizyczny kontakt z drzewem przez dotyk z korą czy relaks w lesie.

Drzewa to największy żywy organizm na planecie. Drzewa to też bioenergoterapeuci, ponieważ pola energetyczne zdrowych drzew mają korzystny dla ludzi chorych ujemny potencjał, są zatem znakomitym lekiem na stres i zły nastrój. Wspomagają leczenie niewydolności układu pokarmowego i moczowego, pomagają w migrenowych bólach głowy, uśmierzają bóle reumatyczne i mięśniowe. Wspomagają leczenie zaburzenie psychicznych. Pomagają przy różnego rodzaju schorzeniach. Warto dostosować rodzaj drzewa do dolegliwości.  Drzewa pomagają w procesie zdrowienia, wspomagają leczenie dolegliwości zarówno psychiczne, jak i fizyczne: stresy, depresje, bóle głowy, zaburzenia krążenia, schorzenia reumatyczne. Obejmowanie drzew zmniejsza niepokój i pomaga przerwać „natłok myśli” negatywnego myślenia. 

Nazywam się Ewa Madejska i jestem dyplomowaną hortiterapeutką Pozwól że poprowadzę Cię przez leśny spacer, który pozwoli Ci się zanurzyć w świecie natury Polecam Ci codzienne spacery min 20 minut dziennie ponieważ dzięki temu poczujesz się lepiej i zaznasz radości i szczęścia  wynikającego z kontaktu ze światem przyrody. 

Gdy wchodzisz do lasu, zapytaj się go czy możesz wejść do jego leśnego domu, tak jakbyś wchodził do domu najlepszego przyjaciela. Idź bardzo powoli powoli zwolnij tempo Niech Twoje  zmysły otworzą się na otaczający las.

Znajdź swoje drzewo  W poszukiwaniu własnego drzewa kieruj się intuicją, szukaj takiego które rezonuje z Tobą, jeśli nie czujesz nic, poszukaj innego, być może dane drzewo nie chce abyś je przytulał Pamiętaj że można przytulać się do drzewa, nie wiedząc jak się ono nazywa i jakie ma znaczenie. Jeżeli nie wiesz które drzewo wybrać możesz poprosić zmysły aby Cię pokierowały… Być może Twoje drzewo to to, które najładniej pachnie ? A może to to które najbardziej Ci się podoba ? Może jest podobne do Ciebie ? A może po prostu ma kształt który z Tobą rezonuje ? Może coś do Ciebie mówi – pooglądaj, zaobserwuj i wpatrz się w drzewo, które jest bliskie Twemu sercu… 

Gdy już znajdziesz swoje drzewo, dobrze je obejmij, na początek przytulaj drzewa przodem obiema rękami (miejsca przepływu impulsów elektromagnetycznych to: czoło, dłonie, plecy i stopy.

Przeznacz na to ćwiczenie tyle czasu ile potrzebujesz Zrób głęboki wdech nosem a wypuść powietrze buzią Obserwuj jak oddech wypełnia i opuszcza Twoje ciało Zamknij oczy Skieruj całą swoja uwagę do wnętrza Pomyśl o tym co Ci przeszkadza, może to lęki, zmartwienia, bóle czy problemy życia codziennego Pomyśl o tych rzeczach, gdzie czujesz strach lęk blokady. Wyobraź sobie że z każdym wydechem  przekazujesz drzewu wszystkie te lęki, zmartwienia bóle i to co Ci przeszkadza Poczuj jak drzewo „zabiera” je ze sobą i uwalniasz się od negatywnych myśli. Jak się teraz czujesz ? Akceptuj wszystko co się w tobie dzieje Czy jest jeszcze coś co chciałbyś przekazać swojemu drzewu ? Zrób to Podziękuj drzewu za towarzyszenie
Doświadczaj tego co przynosi Ci las i ciesz się tym w pełni. Bądź tu i teraz W tym momencie  w tym miejscu Poświęć na to tyle czasu ile potrzebujesz Połącz się z naturą. 

Leśne Objęcie pochodzi z mojego ebooka: “W objęciach lasu horti-zadania do wypróbowania w leśnej przestrzeni”.

Sprawdź również

Wieści z Lasu

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj ode mnie pełne leśnej czułości listy. Spodziewaj się comiesięcznych raportów prosto z natury. Odbierz w prezencie E-book W objęciach Lasu