WARSZTATY: OTULONE LASEM 17-19. MAJA 2024

O mnie

Witaj! Nazywam się Ewa Madejska.
Jestem certyfikowaną hortiterapeutką,
projektantką ogrodów i florystką.
Prywatnie – mamą wspaniałego Henia.

Uczę kobiety i dzieci, jak ponownie nawiązać utraconą więź z naturą. Prowadzę w objęcia lasu, gdyż to właśnie tam znalazłam ukojenie, gdy najbardziej go potrzebowałam. Las zna wszystkie odpowiedzi, wystarczy wyciszyć umysł i otworzyć serce.

Moja przygoda z leśną terapią zaczęła się, gdy byłam całkowicie pogrążona w otchłani rozpaczy. Brakowało mi energii i chęci do życia. Podstawowe czynności sprawiały trudności, jedyne do czego byłam w stanie się zmobilizować to opieka nad moim synem. Straciłam radość życia i poczucie sensu istnienia. W najtrudniejszym momencie poczułam wołanie. To las i jego kojąca energia zapraszały mnie, bym przyszła i pozwoliła się otulić. Właśnie wtedy postanowiłam, że codziennie będę chodzić do lasu. Nie miałam oczekiwań. Intuicja podpowiadała, że to najlepsze rozwiązanie. Było to na długo przed tym, gdy zaczęłam profesjonalnie zajmować się odbudowywaniem utraconego kontaktu z naturą.

Przez 365 dni codziennie chodziłam do lasu niezależnie od aury.

Obserwowałam, słuchałam, byłam obecna. Uczyłam się na nowo bycia w tu i teraz. Odkrywałam czym jest świadomość istnienia. Zarówno swojego, jak i otaczającego mnie świata natury. Miesiąc po miesiącu odzyskałam poczucie sensu oraz uczyłam się siebie na nowo. W lesie znalazłam ukojenie, spokój, oraz niezwykłe połączenie ze światem przyrody. Poczucie, że jestem częścią większej całości sprawiło, że moje życie zaczęło ponownie nabierać sensu. 

Każdego dnia las wyglądał inaczej i wprawiał mnie w zachwyt. Pomiędzy mną, a naturą stworzyła się pełna miłości i wdzięczności więź. Nie tylko pokochałam las, ale również siebie.

Poczułam, że jeśli las zaprosił mnie, to znaczy, że jest w nim miejsce także dla innych. W dzisiejszym świecie większość ludzi skupia się na dobrach materialnych. Zapominają, że tym, co nas karmi i wzmacnia jest przyroda. Jesteśmy jej nieodłączną częścią. To przekonanie skłoniło mnie do poszukiwań i dzięki nim trafiłam na dziedzinę jaką jest hortiterapia. Ukończyłam studia otrzymując dyplom hortiterapeutki.

Od tego czasu prowadzę w objęcia lasu, dobieram indywidualnie rośliny i tworzę naturalne produkty. Wszystko po to, abyś na nowo zaczęła czerpać radość i zachwyt z otaczającego Cię świata. Kontakt z naturą pomógł mi odnaleźć równowagę, której tak brakuje we współczesnym świecie.

Wieści z Lasu

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj ode mnie pełne leśnej czułości listy. Spodziewaj się comiesięcznych raportów prosto z natury. Odbierz w prezencie E-book W objęciach Lasu