WARSZTATY: OTULONE LASEM 17-19. MAJA 2024

W cyklach natury:

Wyprawa: Śladami niewidzialnej rzeki

Dawno dawno temu, wśród gęstego lasu, między Diablą Górą a Żuradzkim wąwozem znajdowało się źródło. Biła z niego czysta krystalicznie woda, która płynęła spokojnie wzdłuż leśnych ścieżek. Pewnego dnia w rzece pojawiły się ryby. Pstrągi tak bardzo smyrały rzekę, że ta zaczęła się wykręcać to w lewo to w prawo. Rzeka uwielbiała łaskotki, dlatego kręciła się to w jedną, to w drugą stronę tworząc pętelkowe meandry. Mijała po drodze zaczarowane drzewa, piaszczyste wzgórza, drewniane mostki, a czasem na swej drodze kąpiące się dzieci. W wolnej chwili nasłuchiwała leśnych zwierząt, a o poranku ciszy…

Czy uda Ci się odkryć miejsca, które odwiedzała rzeka? Czy znajdziesz kręte koryto, którym płynęła? Czy  znajdziesz sposób, aby się przez nią przeprawić? 

Wybierz się ze mną na wyprawę w poszukiwaniu niewidzialnej rzeki, a odnajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania…

dzięki czemu...

odzyskasz naturalne połączenia i więzi z naturą

poczujesz przynależność do natury i grupy

poprawisz zdrowie fizyczne (wzmocnisz odporność)

ukoisz i wyciszysz układ nerwowy

Dla kogo przeznaczone są warsztaty
„Śladami niewidzialnej rzeki”?

Warsztaty skierowane są dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat w asyście opiekuna/ów. Zapraszam Cię do nauki i odkrywania szerokiego zakresu korzyści płynących z obcowania z naturą. Dzięki warsztatom możesz pogłębić relację z dzieckiem i zaznać uzdrawiającej mocy przyrody. Zadbasz o zdrowie i samopoczucie swojej pociechy, zmienisz codzienną rutynę, a także oczyścisz i uspokoisz umysł.

Jak przygotować się do warsztatów?

Aby w pełni skorzystać z darów natury zadbaj o swoje jak i dla dziecka wygodne obuwie i oddychającą odzież. Ubierz się odpowiednio do pogody. Na leśną wycieczkę warto założyć kilka warstw, aby nie zmarznąć, ale też aby móc zdjąć jedną warstwę, kiedy zrobi się za ciepło. Zabierz także zapasowe skarpetki. Możesz też zabrać ze sobą butelkę wody. 

Ten sposób warsztatów ma na celu stymulację i pobudzenie wszystkich zmysłów:

Leśne warsztaty przeznaczone są dla Ciebie i dziecka jeśli:

Wieści z Lasu

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj ode mnie pełne leśnej czułości listy. Spodziewaj się comiesięcznych raportów prosto z natury. Odbierz w prezencie E-book W objęciach Lasu