WARSZTATY: OTULONE LASEM 17-19. MAJA 2024

W cyklach natury:

Warsztaty: Wyhoduj ze mną kolację

Dawno dawno temu za górami, za lasami, na jednym z drzew żyło sobie nasionko. Nasionko już nie mogło doczekać się, kiedy spadnie na ziemie i powstanie z niego wspaniałe drzewo . Marzyło o swoim wyglądzie.

Myślało sobie: gdy dorosnę będę pięknym prostym, rozgałęzionym dużym drzewem. Ptaki będą mnie odwiedzać, a zwierzęta leśne podziwiać.Na co dzień nasionko oglądało inne piękne drzewa i zachwycało się pięknym krajobrazem oświetlonym złocistymi promieniami słońca. 

Pewnego wietrznego, ale słonecznego dnia, wiatr zdmuchnął owoce i nasionko spadło na ziemię. Była to najpiękniejsza chwila dla nasionka, ale gdy dotknęło ziemi, zobaczyło całkiem inny świat. Było ciemno, ponieważ stare wysokie drzewa nie przepuszczały promieni słońca, a w dodatku zimno, szaro i ponuro, co wcale nie podobało się nasionku. To był zupełnie inny świat, niż ten o którym marzyło. Nasionko zakopało się w ziemi i czekało. Pewnego dnia po lesie spacerowała dziewczynka, która znalazła nasionko. Zabrała je do domu i postanowiła posadzić. Co było dalej ? Dowiesz się jak posadzisz swoje własne nasionko…

Nie martw się jeżeli nie masz wiedzy na temat roślin z łatwością nawet początkujący ogrodnik może wyczarować sobie jedzenie. Tak naprawdę to najprzyjemniejsza część pracy. Obserwując wzrost małych nasionek uczysz się cierpliwości i opieki.

Dlaczego zachęcam Cię do wyhodowania własnej kolacji?

Po pierwsze - chyba nikogo to nie zdziwi – dla zdrowia.

Po drugie – dla zabawy – dzieci bardzo lubią takie „ziemne” prace, a tym bardziej ze swoim opiekunem.

Po trzecie – do zjedzenia.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty
„Wyhoduj ze mną kolację”?

Warsztaty skierowane są dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat w asyście opiekuna/ów. Zapraszam Cię do nauki i odkrywania szerokiego zakresu korzyści płynących z obcowania z naturą. Dzięki warsztatom możesz pogłębić relację z dzieckiem i zaznać uzdrawiającej mocy przyrody poznając metody hortiterapi. 

Po godzinach staram się spędzać czas z naturą, tym razem zapraszam Was na nowe terapeutyczne warsztaty z żywiołem ziemi. Teraz jednak, nie będą to warsztaty na łonie natury, ale mimo tego myślę, że wraz z dzieciakami miło spędzimy czas.

Jak przygotować się do warsztatów?

Aby w pełni skorzystać z warsztatów zabierz ze sobą ubranie, które możecie pobrudzić. Najlepiej zabierz także coś do przebrania. Warsztaty odbywają się w pomieszczeniu. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska. Jeżeli będą chętni, to możemy później przenieść się na łono natury, ale potrzebuję wcześniejsze informacje na ten temat.

Korzyści, jakich doświadczycie:

Warsztaty przeznaczone są dla Ciebie i dziecka jeśli:

Wieści z Lasu

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj ode mnie pełne leśnej czułości listy. Spodziewaj się comiesięcznych raportów prosto z natury. Odbierz w prezencie E-book W objęciach Lasu