WARSZTATY: OTULONE LASEM 17-19. MAJA 2024

Leśne S.O.S

„Las jest terapeutą, a praktyka otwiera nam do niego drzwi.”

Poprzez leśne spotkania pomagam kobietom odnaleźć drogę do siebie. Dzięki głębokiemu połączeniu z naturą, mogę nauczyć Cię na nowo, jak słuchać głosu swojego serca.

Wiele z nas stara się spełniać potrzeby i oczekiwania innych, zapominając całkowicie o sobie. Staramy się być najlepszymi żonami, matkami, pracownikami. Łączenie wszystkich tych ról jest nie tylko trudne, ale przede wszystkim wyczerpujące. Bardzo często zapominamy ładować swoje własne baterie, a tym samym doświadczamy przytłoczenia i wypalenia.

Na własnej skórze zaznałam, czym jest depresja. Prawdziwe ukojenie i spokój odnalazłam w objęciach lasu, doświadczając uzdrawiającej energii drzew. To właśnie w lesie, w otoczeniu roślin odkryłam jak ważna jest równowaga. Regularne leśne kąpiele, przebywanie w otoczeniu roślin ma magiczną moc. Praktyka polegająca na cyklicznych spacerach po lesie to pożywienie dla zmysłów i duszy. 

garśc miłych słów

Czym jest leśna kąpiel?

Shinrin-youku to praktyka wywodząca się z Japonii. Polega na uważnej obserwacji oraz byciu w tu i teraz podczas spaceru po lesie.

W codziennym pędzie rzadko kiedy mamy okazję obserwować to, co nas otacza. Uważny spacer w otoczeniu drzew czyni nas bardziej wrażliwymi na piękno.

Możesz poczuć niesamowite połączenie i wsparcie płynące z natury. Wystarczy, że pozwolisz się objąć kojącej energii roślin. 

Czego możesz doświadczyć
praktykując leśne kąpiele?

Regularna praktyka przynosi korzyści zarówno na poziomie psychicznym jak i fizycznym. Jakich korzyści doświadczysz dzięki leśnym spacerom?

Oto niektóre z nich:

Każda z nas jest inna, dlatego możesz doświadczyć różnych korzyści płynących z kontaktu z naturą. Jednego możesz być jednak pewna – las przyjmie Cię z otwartymi ramionami !

Jako certyfikowana hortiterapeutka, dzielę się również wiedzą na temat leczniczej energii roślin. Indywidualnie dopasowuję poszczególne gatunki, które będą wspierały Cię na drodze ku uzdrowieniu. Wykorzystuję w tym celu wiedzę zdobytą na przestrzeni wielu lat, dzięki regularnej praktyce leśnych medytacji.

Dodatkowe wsparcie znajdziesz w moich leśnych kosmetykach, dzięki którym twoje doświadczenia z wędrówek po lesie pozostaną z Tobą na dłużej. 

Otwórz się na piękno i daj się poprowadzić z czułością w kojące objęcia Lasu:

Otwórz się na piękno i daj się poprowadzić
z czułością w kojące objęcia Lasu:

W OBJĘCIACH Lasu

– konsultacja indywidualna 1:1 przeprowadzana w lesie, połączona z warsztatem stacjonarnym. Pomaga połączyć się ze swoim wnętrzem, wyciszyć na bodźce zewnętrzne, zwrócić się ku sobie.

odnajdź las w sobie

– warsztat składający się z 8 następujących po sobie kroków. Ten autorski program leśnej hortiterapii powstał z myślą o osobach, które pragną lepiej poznać siebie.

w cyklach natury

– autorskie warsztaty skierowane zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. To wspaniały pomysł na odnowienie połączenia z naturą oraz pokazanie swojemu dziecku jak czerpać z mądrości przyrody.

Wieści z Lasu

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj ode mnie pełne leśnej czułości listy. Spodziewaj się comiesięcznych raportów prosto z natury. Odbierz w prezencie E-book W objęciach Lasu