WARSZTATY: OTULONE LASEM 17-19. MAJA 2024

E-book „W objęciach lasu”

Czego brakuje współczesnym ludziom? Co jest brakującym elementem, który pozwala odnaleźć spokój i prawdziwe szczęście?

Przed wiekami, a nawet tysiącami lat ludzie żyli w jedności ze światem przyrody. Czerpali z niej nie tylko fizyczne zasoby, które pozwalały im przetrwać. Regularne przebywanie w przyrodzie uczyło wzajemnego szacunku do współistniejącego świata roślin i zwierząt. Ludzie żyli zgodnie z rytmem natury. 

W dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi cierpi na zaburzenia emocjonalne, powszechna jest depresja czy stany lękowe. Wciąż zbyt mało mówi się o roli przyrody i jej zbawiennym wpływie na zdrowie psychiczne. Okazuje się, że najlepszy lekarz jest tuż w zasięgu naszej ręki. Las to najwspanialszy terapeuta, o czym miałam okazję przekonać się na własnej skórze. W kryzysowym momencie swojego życia to właśnie w lesie odnalazłam pocieszenie i wsparcie.

E-book „W objęciach lasu” powstał w wyniku moich osobistych doświadczeń. Na życiowym zakręcie, kierowana intuicją przez 365 dni chodziłam na spacery po lesie. Ta leśna terapia przyniosła mi więcej, niż mogłabym oczekiwać. Każdego dnia obserwowałam, słuchałam, aktywowałam wszystkie swoje zmysły, którymi chłonęłam leśną energię. Ten rodzaj medytacji przyniósł nie tylko korzyści zdrowotne, ale przede wszystkim emocjonalne. 

To doświadczenie skłoniło mnie do poszukiwań, dzięki którym odkryłam czym jest hortiterapia. Zostałam certyfikowaną terapeutką i dziś uczę ludzi, w jaki sposób czerpać korzyści z kontaktu z naturą.

W e-booku znajdziesz moje autorskie metody pracy, dzięki którym zanurzysz się w opowieść lasu całym sobą. W czasie proponowanych przeze mnie ćwiczeń najważniejsza jest uważność, a także regularna praktyka. Daj sobie czas, pozbądź się oczekiwań, a zobaczysz, że las przyjmie Cię z otwartymi ramionami!

Miłej lektury!

Ewa

Wieści z Lasu

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj ode mnie pełne leśnej czułości listy. Spodziewaj się comiesięcznych raportów prosto z natury. Odbierz w prezencie E-book W objęciach Lasu